Ve Vancouveru jsme 6 měsíců a pěkných dnů začíná být jako šafránu. Tedy tuze málo. Po prohledání spousty stránek jak trávit volný čas ve Vancouveru jsme si řekli, že jako Češi to vlastně nemáme tak těžký nikde na světě. Protože pivo se vaří téměř všude. Když nepočítáme Vatikán. Tak vznikl nápad začít obcházet mini, micro, malé ale i velké pivovary a snad pravidelně udržovat štítek „pivníček“ aktuální a plný článků o pivu.
33 Acres Brewing Co.
Začali jsme jedním micro pivovarem v okolí mojí práce. Jmenuje se 33 Acres Brewing Company a varny se teprve zajíždějí do provozu a na lavičkách v podnikové restarauraci teprve dosychá barva nýbrž otevřeno je jen dva měsíce a tento příspěvek do sbírky mini/micro pivovarnického podhoubí Vancouveru se bude po celou historii datovat do roku 2013. Což je pro nás „roztomilé“, jako právě narozené novorozeně.
My jsme se vydali ochutnat do jejich minimalisticky pojaté podnikové hospůdky pro maximálně tři desítky lidí všechny jejich pivínka. Standardní nabídka obsahuje „33 Acres of Ocean“ a „33 Acres of Life“. Speciálem pro nadcházející pivní slavnosti bude pivo „Be life“.
„33 Acres of Ocean“ je představitelem typického IPA piva. Svrchně kvašeného piva tolik typického pro Anglii, USA, Kanadu, Irsko apod. Je trošku sladší na začátku, světlejší barvy, údajně s nádechem příchuti do ovoce a borovice. Což nám ani jednomu nepřišlo. „33 Acres of Life“ je hybrid mezi naším spodně kvašeným pro kontinentální Evropu typickým ležákem a právě Pale Alem. Má nižší obsah alkoholu. V popisu stálo s karamelovou chutí. Ani jeden z nás jsme nedospěli k tomu názoru. „Be Life“ byl od samého začátku náš favorit. Méně hořké, světlejší, trochu nasládlé a stále dosti chmelové chuti.
Oba jsme se shodli, že všechny tři ochutnávaná piva pojí vyšší vodnatost ve srovnání s naším ležákem. Žádná pěna, což není vůbec nic neobvyklého a na konci po polknutí vás čeká silně hořká tupá chuť. Až na tu hořkost to vůbec špatná pivka nebyla. Suma sumárům… pěkná minimalistická hospůdka, příjemná obsluha a dobré pivo.
Odpovědět