Na Maltu se lze dostat lodí, ale většina lidí na toto pěkné souostroví zamíří díky leteckému spojení s pevninskou částí Evropy.
Letecké spojení na maltské souostroví je poměrně bohaté a dá se letět z různých destinací. My jsme letěli v akci s ČSA, tedy Českými aeroliniemi. Letenka tam a zpět nás stála cca 5 000 Kč a byl to přímý let z Prahy.
ČSA nejsou jedinou společností, které na Maltu létají. Kromě toho, samotná Malta má svojí vlastní aerolinku s názvem Malta Air a létá sem i Vueling, Ryanair nebo Lufthansa. Podle našich informací jsou na spojení s Prahou spolehlivější volbou jiné aerolinky než zmiňované ČSA. My tomu věříme, protože jsme cestou zpět do ČR měli cca pět hodin zpoždění, kvůli technickým problémům letounu, který nás měl přepravit zpět do Prahy. Kromě těchto problémů byl let s českými aerolinkami bez obtíží, takže vyhnout se ČSA úplně by bylo chybou.
Čtěte více o Maltě:
Cena se běžně pohybuje mezi třemi a pěti tisíci za zpáteční letenku pokud cestujeme z Prahy, ale lze ušetřit polovinu a koupit si letenku z Vratislavi. Otázkou pak je doprava přímo do Vratislavi na danou dobu letu. Autem je to cca 350 km a je třeba počítat s placením dlouhodobého parkoviště. Osm dnů vychází cca na 500 Kč parkovného. Přesné částky lze zjistit na stránkách letiště ve Vratislavi. Ceny se liší při platbě na místě a objednání online. Pochopitelně rezervace dopředu představuje jistou úsporu peněz.
- Letenky z Prahy a okolí na Maltu
- Letenky jen z Prahy na Maltu
- Letenka z Vratislavi na Maltu – termíny je třeba pečlivě vybírat
My jsme navštívili Maltu na týden a celkem to stačilo. Malta toho nabízí opravdu hodně na tak malém kusu země. Za týden se dá stihnout téměř vše podstatné. Na druhou stranu není vůbec problém najít si zábavu na 14 dnů, zejména pokud patříte mezi cestovatele, kteří každý den chtějí cestovat jen málo nebo prokládají volné dny na pláži s jednodenními výlety.
Pro pohodlné cestování je možné využít tradičních půjčoven vozů jako je Hertz a podobně, nebo lokální obdoby této světové autopůjčovny.
Foto: hiroyuki kambe – CC BY-SA 2.0
Odpovědět